Az év legjobban várt thrillerével rukkol ki a 21. Század Kiadó

Vannak letehetetlen könyvek. Olyanok, amiket ha a kezünkbe veszünk, azt kívánjuk, bár ne lenne semmi dolgunk, hogy csak olvashassunk, olvashassunk. Visszük a kötetet mindenhova, és minden szabad két percben lapozzuk fel, hogy belemerülhessünk a történet világába.

Ilyen könyvekkel rukkolt ki most nyárra a 21. Század Kiadó, de a Next21 Kiadó ajánlatában is hasonló érdekességek találhatók.

Könyvajánlót hoztunk nektek:

Paula Hawkins: Lassan izzó tűz
Az év legjobban várt thrillere
Eredeti cím: A Slow Fire Burning
Fordító: Tomori Gábor
Várható megjelenés: 2021. augusztus 31.

A lány a vonaton és A víz mélyén szerzőjének új, perzselő thrillere 

„Mi ütött beléd?” 
Laurát egész életében előítélettel kezelték. Azt mondták rá, forrófejű, problémás, különc. Volt, aki egyenesen azt állította, veszélyes. Miriam tudja, hogy Laura nem feltétlenül gyilkos, csak mert látták távozni a borzalmas gyilkosság színhelyéről, ráadásul véres ruhában. Miriam tisztában van vele, milyen könnyen előfordul, hogy az ember rosszkor jár a rossz helyen. Carla magánkívül van az unokaöccse brutális meggyilkolása után. Senkiben se bízik: jó emberek is képesek szörnyűségekre. De milyen messzire megy Carla, hogy megbékélhessen? Mindenki sérült, az ártatlanok és a bűnösök is. Vannak, akik annyira sérültek, hogy ölni is képesek.

„Nézd, mit tettél – és mi lett belőle.”
Paula Hawkins új regényében a Lány a vonatonhoz hasonlóan ismét három nő történetét mutatja be, akiket valamiképpen összeköt egy férfi. A 23 éves Daniel Sutherlandet egy napon holtan találják a lakóhajóján a londoni Regent-csatornán.
„Egy sötét mese csalásról, bosszúról és gyilkosságról, és három nagyon izgalmas nőről, aki bűnösök vagy nem. Már alig várom, hogy megoszthassam az olvasókkal ezt a történetet.”– mondta Hawkins a Good Morning America műsorában.

Az időben előre és hátrafelé ugrálva a szerző folyamatosan csavar egyet a történeten, egyre fokozva a feszültséget, míg a főszereplők karakterei lassan izzanak, mint a tűz. Hawkins újra és újra meglepi az olvasót, ezúttal pedig szinte teljesen megújítja a thriller műfaját.

Anders Roslund: Szép álmokat
Storytel-díj – a legjobb thriller (2020)
Eredeti cím: Sovsågott
Fordító: Torma Péter

A történet lehet, hogy fikció. A pedofilhálózatok létezése nem.

A Kopp-kopp című nemzetközi bestseller után itt a Szép álmokat című, önállóan is olvasható thriller, amelyben élet és halál a tét – és minden azon a bizonyos három éven múlik.
Ewert Grens nyomozó maga is fájdalmas emlékeket őriz saját családjával kapcsolatban, talán ezért is érinti olyan mélyen és érzi olyan fontosnak, hogy utánajárjon az eltűnt kislányok esetének. Segítőtársával, Piet Hoffmann-nal a dark web és a családi bántalmazás poklainak legsötétebb bugyraiba is lemerészkednek.

Anders Roslund, a skandináv noir legtehetségesebb alkotója ugyan igyekezett nem a legfelkavaróbb jeleneteket bemutatni egy pedofilhálózat működéséből, ám a valóságot még egy fikcióban sem lehet letagadni. Története mélyen megrendíti az olvasót, akár van gyereke, akár nincs. Egy lebilincselően izgalmas thriller, ahol az ártatlanok megóvása a tét, ezért a gyomrunkban, szívünkben érezzük a feszültséget.

Fülszöveg:
Ugyanazon a napon eltűnt két négyéves kislány. Most ugyanabban a temetőben nyugszanak. Leszámítva, hogy mindkét koporsó üres. Az egyik síron Linnea neve áll, a másikon csak egy jelöletlen fehér fakereszt. Ahhoz, hogy Ewert Grens detektívfelügyelő és a bűnözők közé beépülő Piet Hoffmann felderítse, mi a kapcsolat a két lány között, mindkettejüknek a legsötétebb alvilágba kell alászállnia. Életükben nem vívtak még ilyen kemény, sportszerűtlen és veszélyes harcot. A Kopp-kopp című nemzetközi bestseller után itt a Szép álmokat című, önállóan is olvasható thriller, amelyben élet és halál a tét – és minden azon a bizonyos három éven múlik.

Földvári András: Ez az én világom
2020 bestsellerszerzője újabb utazós kalandokat oszt meg velünk!Megjelenés: június 28.
Szerkesztő Laik Eszter

Földvári András, Magyarország legviláglátottabb embere Elmentem világgá! című kötete után újra mesél. 2020 egyik legnagyobb könyvsikerének szerzője Ez az én világom című könyvében újabb kalandjait osztja meg az olvasókkal a világ minden tájáról. E kötet azonban most egy kicsit többet és mást is nyújt: az élmények és színes történemi érdekességek mellett fontos szerephez jutnak benne azok az emberek, akik felejthetetlen élménnyé varázsolták a magyar világjáró utazásait.

Barátai, útitársai nemcsak arra tanították életfilozófiájukkal a bolygó magyart, hogy a világ színes és érdekes, hanem azt is megmutatták neki, hogy az minden ellenkező híreszteléssel szemben jó is. Ebbe a világba hív a szerző mindenkit, aki képzeletben vagy akár valóságosan is útra kelne vele.

A kötet három részre tagolódik: a Magyarok mindenütt című első részből megtudhatjuk, milyen a világ bármely pontján magyarokba futni, illetve milyen, amikor itthon találkozunk világsztárokkal, az Utazó slamasztikában című, második részből kiderül, hányféle akadállyal találhatja szembe magát egy világutazó, és hogyan küzdi le azokat, az Embert barátjáról című, harmadik rész pedig arról győzi meg az olvasót, hogy barátokat mindenütt és minden helyzetben találhat, aki a világban barangol.

Vajon miféle titkos üzenetet rejt a mondat, hogy „Hal lóg a kilincsen”? Hogy kerül egy igazi Russwurm a Ruszwurm cukrászdába? Melyik repülőjáraton teljesítettek szolgálatot csak nők a pilótával egyetemben? Milyen furcsa csomagot tesznek az afrikai Malawiban a visszapillantóra, és nem a hátsó ülésre, vagy csomagtartóba? Miként változott Földvári András indán lendülő Tarzanná Laoszban? Milyen az, amikor egy családegyesítő akció során kicsit több feleség kerül elő a vártnál? Emlékeznek-e még a híres magyar kalandorra és grófra, Benyovszky Móricra Madagaszkáron? Hányféle szuahéli szó létezik a banán fajtáira? Melyik a világ legveszélyesebb állata, ha nem a fekete özvegy, a kobra vagy az oroszlán? Hogyan festenek a japán minigarzonok és kapszulalakások? Mi köze van Földvári Andrásnak Kertész Imréhez és Citrom Bandihoz? Mindenre választ kaphatunk a kötetből, amely hol megnevetettet, hol könnyeket csal a szemünkbe, de szerzője ezúttal is az emberi lélek és a világ legszebb tájékaira repít bennünket.

Ha András-módra utazunk, az országok hétköznapi életét kaphatjuk szuvenírnek, megismerhetjük a helyiek szokásait, örömeit, bánatait, s főképp egy új kultúrát, ami onnantól kezdve már egy kicsit a miénk is. A világlátás lényege a turizmuson túli kaland. Ez a könyv a szórakoztató beszámolókon, kultúrtörténeti csemegéken és úti kalandokon túl különleges emberekkel megesett találkozásokat beszél el. Mert Földvári András nemcsak, hogy jó »antennákkal« talál rá a nem hétköznapi emberekre, de kiváló érzékkel csalja elő mindenkiből a jót. Második kötete emellett azokat is megszólítja, akik nem tudnak vagy nem mernek nekivágni a világnak, de valahol mélyen vágynak rá, hogy átéljék azt, amit András szinte már hivatásszerűen űz. A járvány okozta leállás nem tántorította el a szerzőt, hogy tovább gyűjtse a kilométereket, a reptereket, az újabb barátokat és élményeket.” Csépai Zoltán